Nazywam się Darek Korzeniowski, jestem promotorem sportu oraz aktywnego stylu życia, a zamiłowanie do biegania i uprawiania sportu stało się moją pasją.

Specjalizuję się w treningu biegowym i motorycznym poprawiającym technikę biegu. Współpracuję z zawodnikami, a także z osobami, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Niezależnie od poziomu zaawansowania na pierwszy plan stawiam zawsze poprawę kondycji i zdrowie.

Jeśli :

  • jesteś aktywny, ale chcesz poprawić swoją mobilność, wydolność, wytrzymałość lub szybkość –  przygotuje dla Ciebie indywidualny plan treningowy,
  • chcesz zredukować tkankę tłuszczową i z dnia na dzień czuć się lepiej  – przygotuję dla Ciebie odpowiedni zestaw ćwiczeń,
  • dużo czasu spędzasz w biurze lub na kanapie, ale chcesz zmienić swój styl życia – zapraszam do treningów grupowych lub indywidualnych, których zróżnicowanie pozwoli Ci znaleźć swój ulubiony sposób aktywności fizycznej.

Na co dzień wspieram moich podopiecznych w procesie treningowym poprzez stały kontakt i dopasowanie odpowiedniej metody treningowej oraz nadzorowanie i analizę ich postępów. Preferuję treningi na świeżym powietrzu, które prowadzę na warszawskim Wilanowie, Mokotowie i Ursynowie. Istnieje możliwość umawiania się również w inne miejsca.

Jestem zarówno trenerem i aktywnym sportowcem. W bieganiu odnajduję równowagę zdrowia psychicznego i fizycznego. Przez chęć ciągłego przesuwania granic swoich słabości, bawię się sportem poprzez codzienny trening biegowy i uzupełniający. Oprócz biegania jeżdżę rowerem i prowadzę „biegową turystykę”.

Od 1997 roku jako student Politechniki Warszawskiej trenowałem i reprezentowałem barwy Klubu AZS Politechnika Warszawska na Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Akademickich Mistrzostwach Polski. Po zakończeniu studiów kontynuowałem swoją przygodę ze sportem, jako amator trenując i startując w różnych imprezach biegowych: biegi uliczne na dystansach 5km, 10km, 15km, półmaratonach, maratonach, duathlonach i mitingach lekkoatletycznych na stadionie: 800m, 1km, 1,5km 3km, 1 mila.

W 2014 roku wspólnie z grupą pasjonatów sportu powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Accelerating Poland, które reprezentuję w Polsce i na arenie międzynarodowej.  W 2016 roku zostałem licencjonowanym trenerem personalnym i instruktorem lekkoatletyki. Od tego czasu już jako pełnoprawny trener zacząłem czynnie dzielić się swoim doświadczeniem i pomagać moim podopiecznym unikać błędów, które sam popełniałem. Systematycznie podnoszę swoją wiedzę merytoryczną i doświadczenie poprzez udział w szkoleniach, kursach i obozach sportowych.

Początek współpracy zawsze zaczynam od wstępnej konsultacji – treningu testowego, na którym określamy poziom startowy, wykonywane są krótkie testy mobilności i sprawności. Jest to punkt wyjściowy do rozpoznania jak pracuje i reaguje ciało zawodnika na wysiłek, jest to również idealny moment do określenia celów krótko i długo terminowych. Wspólnie omawiamy aktualny styl życia, ilość czasu, jaki dana osoba może i chciałby poświęcić na jednostki treningowe. Po obopólnej akceptacji przygotowuję początkowy plan działania i startujemy.

Konsultacje i współpraca trenerska face-to-face to w zasadzie podstawa. Do momentu poznania i potwierdzenia znajomości przez zawodnika poszczególnych elementów składowych ćwiczeń i treningu spotkania osobiste są niezbędne.

Konsultację, wskazówki i korekty techniki biegowej wykonuję na bieżąco w trakcie umówionej sesji treningowej, zazwyczaj na bieżni lekkoatletycznej.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do współpracy i kontaktu !