EMS – elektrostymulacja, wspomaga w treningu mięśni i ujędrnia skórę, a także przyspieszająca metabolizm oraz wspomaga wyszczuplanie i jędrność skóry.

Elektrostymulacja EMS ( elektryczna stymulacja mięśni) to zabieg polegający na wywołaniu skurczu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych o określonych parametrach. Aparat zabiegowy generuje impulsy imitujące potencjał czynnościowy pochodzący z ośrodkowego układu nerwowego, które przekazywane są do ciała dzięki odpowiednio rozmieszczonym elektrodom. Prądy stymulują nerwy ruchowe, wymuszając pracę mięśni. Wywoływana w ten sposób aktywność mięśni porównywalna jest do naturalnej, z tą jednak różnicą, że elektrostymulator EMS uaktywnia jednocześnie wszystkie włókna nerwowe.

 

Programy elektrostymulacji EMS:

  • DETOKSYKACJA ( program A) – impulsy elektryczne o częstotliwości 10Hz, wywołujące silne i długie skurcze mięśni. Program ma na celu oczyszczanie i relaksację mięśni, poprawia cyrkulację krwi i wspomaga usuwanie końcowych produktu metabolizmu
  • TRENING ( program B) – impulsy elektryczne o częstotliwości 20Hz, wywołujące skurcze mięśni średniej długości i średniej mocy. Program ma na celu wzmacnianie mięśni i spalanie tkanki tłuszczowej.
  • TRENING II ( program C) – impulsy elektryczne o częstotliwości 30Hz, wywołujące delikatne i krótkie skurcze mięśni. Program ma działanie wzmacniające mięsnie i spalające tkankę tłuszczową. Przeznaczony jest dla osób wrażliwych.
  • UJĘDRNIANIE ( program D) – impulsy elektryczne o częstotliwości 40Hz. Impulsy podawane są w sposób ciągły, dzięki czemu mięśnie utrzymują się w ciągłym skurczu. Program wpływa na odpowiednie napięcie skóry i działa antycellulitowo.

Dopytaj się o szczegóły i zapisz się na zabieg.