New Balance Fresh Foam Hierro v7 – recenzja:

Model Hierro od New Balance to bardzo udana kontynuacja konstrukcji modelu butów przeznaczonego w teren. Już pierwsze wrażenie nowoczesnego design’u zachęca do testów. 

1

Podeszwa

Podeszwa zewnętrzna płaska – wykonana z wysokogatunkowego tworzywa wyprodukowanego w technologii Vibram Megagrip połączonego z podeszwą środkową wykonaną z  dobrze amortyzującą wstrząsy i znaną już chyba wszystkim pianką Fresh Foam.

NB-Hierro-v7-a-1-768x512

Bieżnik podeszwy podzielony jest na strefy, które wspierają użytkownika w zachowaniu kontroli podczas chodzenia i biegania w nierównym terenie (w górę jak i przy schodzeniu czy zbieganiu). Technologia Vibram® Megagrip za sprawą specjalnej mieszanki gumy praktycznie gwarantuje perfekcyjną przyczepność w trudnym – trialowym lub górskim terenie a specjalnie rozmieszczone kołki zapewnia bardzo dobrą trakcję na szlaku i nie tylko.

Całość daje wysokie poczucie bezpieczeństwa, komfort/miękkość i jednocześnie dodatkową sprężystość w trakcie przetoczenia stopy. Dodatkowym atutem jest wyjmowana wkładka ułatwiająca zachowanie odpowiedniej higieny bytów w codziennym ich użytkowaniu.

Cholewka

Wysokogatunkowy materiał tekstylny i syntetyczny. Dobrze wentylowany przez specjalnie ażurowany materiał ale druga warstwa w pełni zabezpiecza przed dostaniem się do środka piasku czy drobnych kamieni.  Czubek / nosek – okrągły i dodatkowo zabezpieczony usztywnieniem – technologia Toe Protect, który odpowiada za dodatkową ochronę podczas treningu w terenie – zabezpiecza palce przed ich obiciem, złamaniem czy skręceniem.

Język

Nie stanowi on jednolitej konstrukcji z cholewką, jednakże jest bardzo wygodny. Swoje walory zawdzięcza dodatkowemu zabezpieczeniu w postaci wszycia w środkowej jego cześci warstwy pianki. Zabieg ten wpływa na podwyższenie komfortu stopy – nawet przy mocno zawiązanym obuwiu ale co ważniejsze zabezpiecza przed ewentualnymi stłuczeniami spadających kamieni czy gałęzi.

NB-Hierro-v7-b-1-768x512

Sznurowanie

Sznurówki w nowym modelu New Balance wykonane są z materiału – klasyczne wiązanie,  bardzo dobrze się sprawdzają i po poprawnym zawiązaniu nie rozsznurowują się. Tu jedynie trzeba pamiętać aby wiązać na dwa razy lub chować sznurówki lub je zabezpieczyć przed zaciągnięciem i rozsznurowanie  biegając po krzakach.

Ekologia

Ostatnio trend międzynarodowy i w szczególności w marce NB bardzo mocno widoczny to ekologia. W tym bucie nie mogło tego także zabraknąć. Do produkcji buta NB używa RECYCLED POLYESTER – to materiał, który został wytworzony z plastikowych butelek.

Zużyte butelki zostają pierwotnie oczyszczone, a następnie zmielone. W kolejnych etapach wióry są przekształcane na włókna tekstylne, z których powstaje techniczny materiał.

Odczucia z użytkowania New Balance Fresh Foam Hierro v7

Profil buta jest tak zaprojektowany, że w dużym i zauważalnym stopniu przejmuje stabilizację stopy co daje dodatkowy komfort szczególnie mniej wykwalifikowanym biegaczom. Odczucia przenoszenia nierówności z podłoża na stopę (ostrych kamieni, szyszek, korzeni i nierówności) jest bardzo znikome. Nie oznacza to że buty przejmują kontrolę – nic bardziej mylnego. Po prostu współpracują z biegaczem podnosząc jego komfort. Komfort to główny argument na plus – jest on z pewnością za sprawą połączenia bardzo miękkiej poduszki w postaci pianki Fresh Foam i specjalnie dobranej mieszanki gumy w podeszwie zewnętrznej Vibram Megagrip.

NB-Hierro-v7-c-1-768x512

Model New Balance Fresh Foam Hierro v7 to idealny partner treningowy, od leśnych dróg po najtrudniejsze kamieniste szlaki. Trochę gorzej sprawdzi się w bardzo gliniastej i błotnistej nawierzchni. Całkowita wysokość buta V7 jest większa niż w V6 o 1,5 cm przy jednoczesnym zachowanym identycznym dropie 8 mm. Dodatkowo w nowym modelu jest też grubsza podeszwa o 5mm – ale od razu podkreślę, że nie czuć ewentualnej niestabilności po podwyższeniu stopy od podłoża.

Producent postanowił iść w kierunku poprawy komfortu użytkownika  i  tu ewidentnie da się to odczuć w reakcji stopy od podłoża – wygoda i komfort.  Najnowsza 7 edycja ultralekkich Hierro z pewnością wpłyną na poprawę szybkości i wysoki komfort każdego biegacza. Profil buta jest tak zaprojektowany, że w zauważalnym stopniu wspiera stabilizację stopy co daje dodatkowy komfort szczególnie mniej wykwalifikowanym biegaczom.

6

Recenzja buta New Balance Fresh Foam Hierro v7