Termoterapia FIR(far infrared) wykorzystuje terapeutyczne działanie promieniowania podczerwonego. Zabiegi FIR rozluźniają mięśnie, polecane są przy różnego rodzaju kontuzjach i bólach mięśniowych – zmniejszają stany zapalne i łagodzą dolegliwości bólowe.

3

Aparat do drenażu limfatycznego posiada funkcję termoterapii FIR, czyli podgrzewania tkanek w każdym ze specjalnych mankietów powietrznych.

Jest to zabieg z użyciem światła podczerwonego, który kumuluje energię w tkankach głębszych, takich jak skóra właściwa, tkanka tłuszczowa i mięśnie, zwiększając ich temperaturę, jednocześnie powodując tylko nieznaczne podgrzanie naskórka.

Termoterapia FIR rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu przyspiesza metabolizm, a tym samym wzmaga dotlenienie i odżywienie komórek. Pod wpływem delikatnego podwyższenia temperatury w skórze właściwej dochodzi do tzw. termoliftingu, czyli skracania włókien kolagenowych. Skóra staje się bardziej gęsta, napięta i odmłodzona.

Oprócz efektów kosmetycznych, termoterapia doskonale sprawdza się w celu pobudzenia krążenia krwi i rozluźnienia mięśni.

Dowiedz się więcej i zapisz się na zabieg.